Filozofie spolku

Jsme spolek cvičitelů, chovatelů a příznivců kavkazských psů, kteří s radostí, opravdovostí a zodpovědností sledují společný zájem. Pracujeme a těšíme se z úspěchů svých i druhých. O co usilujeme, o co především nám jde?

 

My, členové Czech Caucasian Ovcharka Clubu K9, chceme co nejsilnější měrou přispět:

 

• K zachování výborné pověsti kavkazských psů jako pracovního plemene - k udržení jeho typických, vynikajících obranných  a ochranných vlastností, které z něho činí samostatně uvažujícího, nepodplatitelného strážce a bezkonkurenčního ochránce rodiny, zvířat a majetku. Současně k posílení vlastností, umožňujících psům reagovat účinně a ochotně na přání psovoda.

 

• K obnovení dříve proslulé odolnosti a dobrého zdraví kavkazských psů, aby i nadále mohl být tento pes považován za jedno z nejzdravějších velkých-obřích plemen psů vůbec.

 

• K zachování a cílenému rozvoji všech funkčně schopných typů kavkazských psů a jejich tradičních barevných variant - stavíme se proti chovatelskému formalismu, proti přetváření standardu plemene v rozporu s tradicemi a zdravým rozumem.

 

• K zavádění a rozvoji nových tréninkových a sportovních aktivit, které jsou vhodné pro kavkazské psy jako posilující doplněk k pracovním disciplínám a přinášejí i navýšení ovladatelnosti, také radost a vyžití psům, stejně tak jako jejich psovodům.

 

• Na poli kynologie a v souvislosti s ní k posílení skutečné odbornosti a upadajících základních lidských hodnot, jakými jsou korektnost a úcta, ve vztahu k tradicím, lidem a psům; v rámci všech kynologických spolků k docílení vzájemného respektu.

 

Další směry naší činnosti naleznete ve stanovách. Máte-li stejné představy a cíle, rádi Vás uvítáme mezi námi.© 2013 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele

Doprovodná informace ke všem fotografiím na těchto webových stránkách:
Kupírování uší je v ČR zakázáno zákony č. 246/1992 Sb. a č. 77/2004 Sb..

Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio