Filozofie spolku

 

Jsme spolek cvičitelů, chovatelů a příznivců kavkazských psů se zájmem o výcvik psů, sportovní činnost, chov pro sportovní a pracovní účely a o praktické využití psů. Pracujeme a těšíme se z úspěchů svých i druhých. O co usilujeme, o co především nám jde?

 

My, členové Czech Caucasian Ovcharka Clubu K9, chceme co nejsilnější měrou přispět:

 

• K udržení vynikajících obranných a ochranných vlastností kavkazských psů, které z nich činí samostatně uvažující a nepodplatitelné strážce, a tím bezkonkurenční ochránce osob, zvířat, majetku. Souběžně k posílení vlastností, umožňujících psům reagovat účinně a ochotně na přání psovoda.

 

• K tomu, aby si kavkazští psi zachovali odolnost, jíž jsou proslulí, a celkově dobré zdraví, a tak zůstali nadále jedním z nejzdravějších velkých/obřích psích plemen.

 

• K zachování a cílenému rozvoji všech funkčně schopných typů kavkazských psů a jejich tradičních barevných variant - stavíme se proti chovatelskému formalismu, proti přetváření standardu plemene v rozporu s tradicemi a zdravým rozumem.

 

• K zavádění a rozvoji nových tréninkových aktivit, které jsou vhodné pro kavkazské psy jako doplněk k pracovním disciplínám a přinášejí navýšení ovladatelnosti, také radost a sportovní vyžití psům i psovodům.

 

• Na poli kynologie a v souvislosti s ní k posílení skutečné odbornosti a upadajících základních lidských hodnot, jakými jsou korektnost a úcta, ve vztahu k tradicím, lidem a psům. V rámci všech kynologických spolků k docílení vzájemného respektu.

 

Další směry naší činnosti naleznete ve stanovách. Máte-li stejné představy a cíle, rádi Vás uvítáme mezi námi.

 

 © 2013 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele

Doprovodná informace ke všem fotografiím na těchto webových stránkách:
Kupírování uší je v ČR zakázáno zákony č. 246/1992 Sb. a č. 77/2004 Sb..

Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio