Tituly Top Breeding

 

Chovatelské tituly Top Breeding oceňují plemenná zvířata (plemeníky, plemenné feny), jejichž přínos pro chov je významně ověřen a je silně pozitivní.

Top Breeding může získat kavkazský pes, jehož majitel je členem CCOC. Titul se uděluje na základě žádosti majitele plemenného zvířete, údaje musí být ověřitelné. Zkratka titulu se uvádí před jménem psa a je zapisována i do průkazu původu potomků. Titul může být přiznán i posmrtně.

Titul Top Breeding-Exterior se udělí psu, kterého lze považovat za zlepšovatele exteriéru.

Titul Top Breeding-Performance se udělí psu, kterého lze považovat za zlepšovatele obranných/ochranných pracovních vlastností. Každý z těchto titulů je získatelný dvěma způsoby.

 

TOP BREEDING-EXTERIOR (TBE.)

TBE. může získat jedinec:

1.

a) Který získal Elite.

b) Pes je otcem nejméně 4 potomků po minimálně 2 partnerkách (fena je matkou nejméně 3 potomků po minimálně 2 partnerech), kteří získali Elite.

2.

Pes je otcem nejméně 5 potomků po minimálně 2 partnerkách (fena je matkou nejméně 4 potomků po minimálně 2 partnerech), kteří získali Elite.

 

TOP BREEDING-PERFORMANCE (TBP.)

TBP. může získat jedinec:

1.

a) Který má přiznánu Prověrku pracovních vloh (PPV nebo PPV-OS).

b) Pes je otcem nejméně 4 potomků po minimálně 2 partnerkách (fena je matkou nejméně 3 potomků po minimálně 2 partnerech), kteří splňují požadavky PPV nebo PPV-OS.

2.

Pes je otcem nejméně 5 potomků po minimálně 2 partnerkách (fena je matkou nejméně 4 potomků po minimálně 2 partnerech), kteří splňují požadavky PPV nebo PPV-OS.

 

Psy, kteří tituly získali, najdete zde.

Jak se zapisují vrcholné tituly před jméno psa

 

Platné znění, s obsahem změn účinných od 1/2020.

 

 © 2013 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele

Doprovodná informace ke všem fotografiím na těchto webových stránkách:
Kupírování uší je v ČR zakázáno zákony č. 246/1992 Sb. a č. 77/2004 Sb..

Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio