Tituly Top Breeding

Prestižní tituly Top Breeding oceňují plemenná zvířata (plemeníky, plemenné feny), jejichž přínos pro chov je již ověřen a je výrazně pozitivní.

Top Breeding může získat pouze kavkazský pes, jehož majitel je členem CCOC. Titul se uděluje na základě žádosti majitele plemenného zvířete, údaje musí být ověřitelné. Zkratka se uvádí před jménem psa a je zapisována i do rodokmenu potomků. Titul může být přiznán i posmrtně.

Titul Top Breeding-Exterior se udělí psu, kterého lze považovat za zlepšovatele exteriéru. Titul Top Breeding-Performance je určen psům, které lze považovat za zlepšovatele pracovních vlastností. Každý z těchto titulů je získatelný dvěma způsoby.

 

TOP BREEDING-EXTERIOR (TBE.)

TBE. může získat jedinec:

1.

a) Který má přiznánu Elite (prestižní známka exteriérové kvality).

b) Oba jeho rodiče splňují parametry Elite.

c) Pes je otcem nejméně 4 potomků po minimálně 2 partnerkách (fena je matkou nejméně 3 potomků po minimálně 2 partnerech), kteří splňují požadavky Elite.

2.

Pes je otcem nejméně 5 potomků po minimálně 2 partnerkách (fena je matkou nejméně 4 potomků po minimálně 2 partnerech), kteří splňují požadavky Elite.

 

TOP BREEDING-PERFORMANCE (TBP.)

TBP. může získat jedinec:

1.

a) Který má přiznánu Prověrku pracovních vloh (PPV) nebo složenu jakoukoli Pracovní prověrku či její obdobu.

b) Oba jeho rodiče splňují parametry PPV nebo mají složenu jakoukoli Pracovní prověrku či její obdobu (nepožaduje se u importovaných jedinců).

c) Pes je otcem nejméně 4 potomků po minimálně 2 partnerkách (fena je matkou nejméně 3 potomků po minimálně 2 partnerech), kteří splňují požadavky PPV nebo mají složenu jakoukoli Pracovní prověrku či její obdobu.

2.

Pes je otcem nejméně 5 potomků po minimálně 2 partnerkách (fena je matkou nejméně 4 potomků po minimálně 2 partnerech), kteří splňují požadavky PPV nebo mají složenu jakoukoli Pracovní prověrku či její obdobu.

 

Psy, kteří tituly získali, najdete zde.

Jak se zapisují vrcholné tituly před jméno psa

 

Schváleno předsednictvem dne 4.5.2014.

 

 © 2013 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele

Doprovodná informace ke všem fotografiím na těchto webových stránkách:
Kupírování uší je v ČR zakázáno zákony č. 246/1992 Sb. a č. 77/2004 Sb..

Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio