Psi "Color"

Na videu uvidíte psy barvy modré, psy s modrými znaky a pšeničné s hnědým nosem.

 

Seznamte se s výjimečnými barvami psů, které označujeme v CCOC jednoduše slovem "Color",  a které nejsou uznány FCI jako standardní.

Jaké to jsou?

• modrá

• s modrými znaky

• světle pšeničná (plavá), s hnědým nosem

• černá

• hnědá

Vyjmenovaná zbarvení bývala poměrně častá u všech typů domorodých kavkazských psů. U dnešních psů se objevují výjimečně. Častěji jsou k vidění u aboriginalů, stále pracujících v původním prostředí hor Kavkazu, i u některých dalších, národně uznaných kavkazských pasteveckých plemen současnosti (jejich standardy tuto barevnou přirozenost respektují).

Co je v této problematice zásadní: Kavkazští psi uvedených zbarvení jsou v naprosté většině výborného genetického zdraví, výborných povahových a pracovních vlastností, i velmi kvalitního exteriéru. Na základě těchto nezpochybnitelných faktů CCOC psy "Color" uznává a plně respektuje.

 

Pozn.: Zbarvení modré a pšeničné (s hnědým nosem) přijímala jako plně standardní i verze standardu FCI, platná do března 2011. 

 

Fenka Color, zde v modrém zbarvení. Modrá barva je viditelná nejzřetelněji v oblasti obličejové části hlavy, tělo je spíše vlkošedé. Nos, pysky a oční víčka jsou břidlicově šedé. Toto zbarvení se vyskytuje výjimečně.

 

Štěňátko Color, v barvě modré. Zbarvení srsti na hlavě i těle je nyní modré, oči jsou intenzivně modré. V dospělosti zůstane modré zbarvení výrazné pouze na hlavě, oči budou jantarové. Nos, pysky a oční víčka jsou břidlicově šedé a takové i zůstanou.

 

Fenka Color, s modrým zbarvením obličejové části hlavy (červeně zbarvené tělo). Nos, pysky a oční víčka jsou barvy břidlicově šedé. Toto zbarvení se vyskytuje zcela ojediněle.

 

Pro porovnání - podobná fenka, ale ne Color - hlava je beze stop modré barvy. Nos, pysky a oční víčka jsou barvy černé.

 

Štěňátko Color - bílé, s modrými znaky. Nos, pysky a oční víčka jsou barvy břidlicově šedé. Toto zbarvení se vyskytuje zcela ojediněle.

 

Štěňátko Color, pšeničné barvy s hnědým nosem. Nos, pysky a oční víčka jsou barvy hnědé. Toto zbarvení se vyskytuje zcela ojediněle.

 

foto: Majka Votavová a Lištička

 

embed video plugin powered by Union Development


© 2013 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele

Doprovodná informace ke všem fotografiím na těchto webových stránkách:
Kupírování uší je v ČR zakázáno zákony č. 246/1992 Sb. a č. 77/2004 Sb..

Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio