Kalendář CCOC

 

O projektu

Nejen členové a příznivci Czech Caucasian Ovcharka Clubu, ale vůbec všichni přátelé psů se mohou těšit opakovaně z velkého nástěnného Kalendáře CCOC. Obsahuje fotografie z tréninku psů, díky němuž se tito psi stávají významnými pomocníky lidí.

Kalendář CCOC má od počátku své existence výrazně charitativní podtext. Výtěžek z jeho prodeje je příspěvkem odesílaným organizacím, které připravují psy pro pomoc zdravotně handicapovaným nebo nenadálou situací ohroženým lidem. (O dosud uskutečněném využití čtěte pod tímto článkem.)

 

Proč vznikl projekt Kalendář CCOC?

Posláním kavkazských psů bylo od nepaměti ochraňovat své lidi, jejich rodiny a jejich majetek. Díky tomuto mají nejen mimořádně vyvinuté strážní schopnosti, ale zároveň disponují i ochranitelskými vlohami. Chtěli jsme, aby psi z CCOC pomáhali nejen svým vlastním lidem, ale ještě daleko šířeji a výrazněji. Vzhledem k dalším specifickým vlastnostem těchto úžasných psů je však jejich přímé využití v tomto směru velmi omezené, mají-li zároveň naplňovat stále dokonale své hlavní, tedy silně strážní poslání. V CCOC jsme tedy přemýšleli, co s tím, jak obsáhnout oboje :-) A tak vznikl nápad zapojit psy, prostřednictvím jejich impozantní šelmí krásy, a pracovní a sportovní šikovnosti, do projektu "Kalendář CCOC".

 

Jak vznikl první Kalendář CCOC (2017) ?

Projekt oslovil majitele (členy CCOC) více než jedné desítky psů, kteří s nadšením poskytli své hafany pro focení na 46. Malém Liščím dnu (19.3.2016), a i po stránce finanční projekt podpořili. Umožnili tak nápad převést ve skutečnost! Byli to: Mgr. Denisa Adamová, Magda Straková, Tomáš Podlipný, Bc. Tiep Tran, Petra Lhotáková, Ku-Ma-Ku (CCOC), Lištička (CCOC).

Na tvorbě prvního kalendáře se dále podíleli:

- Paní Šárka Daltonová ze studia Moonbarks, s níž náš klub spolupracuje k velké spokojenosti od samého založení v oblasti grafiky, a která projevila velkou trpělivost a pochopení pro poněkud neurvalejší způsoby modelů během fotografování.

- Skvělý figurant Jiří Petrus, s kterým nás pojí rovněž dlouhodobá spolupráce.

Bez těchto lidí by projekt zůstal pouhou myšlenkou. Děkujeme! První kalendář tak vznikl pro rok 2017. Pokračujeme v projektu nadále, se snahou o pomoc těm, kteří to skutečně potřebují.

 

Jaký Kalendář CCOC je?

Vyobrazeni pejskové jsou představeni převážně při tréninkových a pracovních aktivitách. Všechny fotografie jsou originální, profesionální kvality, se jmény jednotlivých psů. Formát kalendáře je A3.

 

Kdy a kde je možno kalendář získat?

Kalendář je vždy představen nejpozději na podzimní veřejné akci CCOC (září-říjen) předchozího roku, než pro který je určen, a také tam je ho možno rovnou zakoupit. Dále je v prodeji na následných akcích CCOC, a to minimálně do ledna. Rovněž je zasílán na objednávku, po platbě předem.

Detailní informace pro daný rok najdete vždy v aktuálních informacích pod tímto článkem.

 

Děkujeme všem, kdo kalendář zakoupí.

Pomůžete tam, kde je to třeba a budete navíc přesně vědět, komu Vaše pomoc došla. Vše se dozvíte zde nebo na FB. Přejeme si, aby kalendář nejen prezentoval pracovní využití úžasného plemene kavkazských psů. Chceme, aby současně i pomáhal druhým a byl Vám všem zároveň milým, důstojným společníkem po každý den celého roku.

 

Aktuality - kalendář 2020!

Aktualizováno 15.12.2019. Kalendář je vyprodán.

 


Bylo nám ctí pokračovat i nadále v započaté milé a úspěšné spolupráci s IBHA. Kalendář pro rok 2020 ukázal veřejnosti již podruhé psy členů CCOC a mantrailingové záchranné týmy IBHA, představil jejich práci a tréninkové snažení.

Fotografování psů pro Kalendář 2020 proběhlo 4.5.2019, při 6. Show a Národním přeboru CCOC (studio Moonbarks). Zájem o fotografování byl letos značný, což nás velmi těší. Představení Kalendáře 2020 a zahájení jeho prodeje proběhlo při příležitosti konání 6. Víceboje CCOC (21.9.2019).

Prodejní cena kalendáře: 370,- Kč + poštovné (již vyprodáno)

 

Kalendář 2019 - Psi, kteří pomáhají

Kalendář 2019

Dne 13.10.2018 jsme kalendář, spolu se zástupci Rescue Olomouc a IBHA, pokřtili na 5. víceboji CCOC. Kalendář 2019 obsahuje fotografie nejen ochránců našich domovů, převážně psů kavkazských, ale také záchranných MT týmů.

Velký dík patří majitelům vyobrazených psů! Podpořili činnost lidí a psů, kteří pátrají po ztracených a pohřešovaných osobách. Rovněž tak lidé, kteří kalendář zakoupili. Výtěžek z kalendáře byl po dokončeném prodeji zaslán Rescue Olomouc, z.s.

 

Kalendář 2018

356 x 652 mm, nástěnný a plánovací

Kalendář 2018

Výtěžek z Kalendáře 2018 byl v únoru 2018 odeslán na financování výcviku detekčního psa Cornyho, určeného pro Tomáše (Pes pro Tebe, z.s.). Tomáš + Corny

 

Kalendář 2017

356 x 652 mm, nástěnný a plánovací

Kalendář 2017

Výtěžek z Kalendáře 2017 byl v únoru 2017 odeslán na nutné dofinancování výcviku asistenčního psa Maxe pro Barunku (Pes pro Tebe, z.s.). Barunka + Max

 © 2013 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele

Doprovodná informace ke všem fotografiím na těchto webových stránkách:
Kupírování uší je v ČR zakázáno zákony č. 246/1992 Sb. a č. 77/2004 Sb..

Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio